روشهای ازدیاد و تکثیر دستگاه لیزر شاهپسند :

روشهای ازدیاد و نشر شاهپسند :

تکثیر با بذر : از طریق بذر قابل تکثیر است ولی نهال های آن شبیه به پایه مادری نمیشوند به همین یاد این روش چندان همگانی نیست .

تکثیر با قلمه : استفاده از قلمه در فصل‌تابستان یا این که اوایل . طول قلمه نزدیک به 20 – 15 سانیتمتر و دارای حداقل سه برگ و یا سه گره ( محل اتصال برگ به ساقه را گره می نامند . ) , یکی‌از از روش های رایج انتشار شاهپسند می باشد .

خوابانیدن شاخه : مرسوم وجود ندارد .

پیوند زدن : همگانی نمی‌باشد .

نیاز های نوری :

احتیاج به آفتاب بدون نقص یا دست کم 6 تا 5 ساعت نوروروشنایی بی واسطه آفتاب دارد . در نیم سایه به خیر و خوبی دستگاه لیزر نمی دهد .

دما و آب و هوای ایده آل :

همان گونه که پیشتر گفتیم گرمای هوا را به نیکی تحمل می نماید و مشکلی با هوای گرم ندارد . ولی در هوای فراوان گرم مخصوصا در صورتی با بی آبی خاک هم مواجه شود هر چند از لا‌به‌لا نمی رود اما دستگاه لیزر دهی آن کاهش می‌یابد . همینطور سرمای هوا را دست کم تا 10 درجه تحمل می نماید . هر قدر که به چنین دمایی نزدیک شویم از رویش و دستگاه لیزر دهی گیاه کاسته می شود . یخ بندان های شدید منجر خشک شدن ریشه های این گیاه یک سری ساله می گردد .

کاربردها :

تحت عنوان گیاهی زینتی بین باغبانان از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌است . شیره‌ای که از برگ‌ های فرمانروا پسند درختچه‌ ای خارج می شود دارنده مشخصات درمانی است . پاد شاه پسند یکی‌از گونه‌ های جذب کننده پروانه ها است و در آمریکا از آن در باغ پروانه‌ ها استفاده میگردد .

در بخش ها گرمسیری از آن تحت عنوان پرچین هم استفاده میگردد .

دستگاه لیزر شاهپسند
دستگاه لیزر

خاصیت دارویی و درمانی :
دستگاه لیزر
شاه پسند در دیرباز به نام گیاه صلیب &# دستگاه ایران روتک لیزر of the Cross ) مشهور بوده است زیرا این اعتقاد و باور موجود است كه آن را روی جراحت های حضرت مسیح ریختند و خون ریزی آن جدا شد .
دستگاه لیزر
عصاره این گیاه گس و تلخ در بهبود سرما خوردگی اثر گذار است . این گیاه خلط آور برای درمان بیماری های پوستی هم موءثر است .
دستگاه لیزر
در کتاب های طب گیاهی برای انواع غم ‌های عصبی , سرفه , بی خوابی و حالات هراس و تب سفارش شده است . این گیاه دربردارنده ماده درمانی مناسبی برای موردها اسپاسم و ضد تب است و در موردها اختلالات هاضمه و نفخ , هیچ چیز بهتر از پاد شاه دستگاه لیزر پسند آمریکایی جنوبی نیست .

سرشاخه های سبز دستگاه لیزر شاه پسند وحشی کاربرد دارویی دارااست .

مصرف بیش تر از ح دستگاه لیزر د این گیاه ضربان قلب را نادر می نماید و منجر تحریک روده ها و رحم می گردد . بدین ترتیب حتمی است کسانی که اندوه قلبی دارا‌هستند و یا این که خانم های آبستن بایستی در خوردن آن احتیاط نمایند .

طریقه مصرف : دستگاه لیزر

دم کرده : یک قا دستگاه لیزر شق چایخوری برگ های خشک شده این گیاه را در یک فنجان آب جوش ریخته و برای برهه زمانی ۱۰دقیقه دم نمائید آنگاه صاف کرده و به میزان یک فنجان سه بار در طول روز بنوشید .

جوشانده : مقدا دستگاه لیزر ر ۴۰ تا ۵۰ گرم از برگ های خشک شده این گیاه را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به بازه ۵ دقیقه به آرامی بجوشد آن‌گاه آن را صاف کرده و مصرف فرمایید .

اسانس : عصا دستگاه لیزر ره فرمانروا پسند قوی خیس از تنطور هست و از بعضا داروخانه ها می توانایی آن را خریداری کرد . میزان مصرف آن یک تا دو قطره در یک استکان آب هست .

کود دهی : دستگاه لیزر

بهتر است یک توشه در اولِ بهار و جايگاه دوم در اولِ فصل‌تابستان با کودی کامل با فرمول 10 – 10 – 10 این گیاه را کود دهید .

کوددهی بیش از اندازه سبب ساز به رشد برگها و ساقه و کاهش دستگاه لیزر دهی آن می گردد .